Previous slide
Next slide
Yemek, Pansiyon durumu, Yarım Pansiyon, Tam Pansiyon
Akşam yemeği açık büfe
Açık büfe

Pansiyon durumu

Hotelimiz oda kahvaltı, yarım pansiyon veya tam pansiyon olarak hizmet vermektedir. Tüm yemeklerimiz tesisimiz bünyesinde her gün taze hazırlanmaktadır. Tüm öğünler ana Restaurantımızda açık Büfe olarak sunulmaktadır. Geleneksel Türk ve Ege mutfağı ağırlıklı olarak seçilen yemeklerimizde özellikle yakın çevremizde ve bölgemizde yetişen sebze ve meyveler kullanmaktayız. Müşterilerimiz için özenle hazırladığımız açık büfemizde özellikle sebze yemeklerinde ve mezelerde Ayvalık’ın eşsiz kalitedeki zeytinyağının farkına varacaksınız. Yemek saatleri dışında havuz barda; a–la Carte Menümüzden yararlanabilir veya sizlere taze hazırlanmış atıştırmalıklardan Sandviçler, Ayvalık Tostu, çeşitli Burger, Kek, Pasta çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Oda kahvaltı: (dahil hizmetler)
08:00 – 10:00 arası açık büfe kahvaltı keyfiyle güne enerjik başlayın.

Yarım Pansiyon: (dahil hizmetler)
08:00 – 10:00 arası açık büfe kahvaltı, 19:00 – 21:00 arası açık büfe akşam yemeği.

Tam Pansiyon: (dahil hizmetler)
08:00 – 10:00 arası açık büfe kahvaltı,
13:00 – 14:00 arası açık büfe öğle yemeği
19:00 – 21:00 arası açık büfe akşam yemeği.

Bir bütün olarak ele alındığında,
Türk mutfağı homojen değildir. Ülke genelinde bulunabilen ortak
Türk yemekleri bir yana, bölgelere özgü yemekler ve tatlar
mevcuttur. Özellikle zeytinin bol miktarda üretildiği Ege
bölgesinde, zeytinyağı yemek pişirmek için kullanılan başlıca
katkılardan biridir. Taze sebzeler, sağlıklı ot yemekleri
(akkız, hindibağ vs.) ve balık ürünleri bakımından zengin
olan bu bölge mutfaklarında geleneksel Ege mutfağının temel
özelliklerini göreceksiniz. 

Türk mutfağı Osmanlı imparatorluğu mirasını içinde barındıran aynı zamanda arap, rum, fars mutfaklarının bir sentezi olarak tarif edilebilir. Türk mutfağı diğer komşu ülke mutfaklarından hem de batı Avrupa mutfaklarından etkilenmiştir. Örnek olarak Osmanlılar yoğurt gibi Orta Asya geleneksel ürünlerini Türk ve Ortadoğu unsurları ile birlikte kullanarak, kendi kültürlerinde çeşitli mutfak gelenekleri yaratmışlardır. Tesisimizde tüm Mezeler, Salatalar, Zeytinyağlı ve Sıcak yemekler günlük, taze olarak hazırlanmaktadır. 

Yaz aylarında bölgemizde mevsim sebzeleri, salata, ızgara et ve balık, tatlı olarak meyve gibi hafif gıdalar tercih edilir. Ege’ de geleneksel yaz yemekleri özellikle kızartılmış sebzeler den; patlıcan, kabak, patates, yeşil biberden oluşur ve bol sarımsaklı yoğurt veya domates sosu ile servis yapılır. Tavuk ve Kuzu Izgara et çeşitlerinin yanında haydari, antepezme, yoğurtlu semiz otu, patlıcan ve havuç ezme gibi soğuk meze çeşitleri tercih edilmektedir. Koyun peyniri, salatalık, domates, karpuz, kavun ise kahvaltılarda eksik olmaz. Türk mutfağının dünyaca ünlü tatlılarından biride tartısılşmaz “BAKLAVA” dır. Yöremizde yapılan baklavalar yakın çevremizde yetişen fıstık veya ceviz ile yapılır. Baklava nın Avrupa daki ünü Osmanlıların Viyana’ı kuşattıkları tarihe dayanmaktadır. Öyleki Almanya ve Avusturya’a has “Apfelstrudel” in kökeninin aslen baklavaya dayandığı savunulmaktadır.

© Copyright 1984 - 2020 | Billurcu Otelcilik Turizm San. A.Ş. Türkiye